בחירת העורך

‎קורא‫/‬ת‫:‬

ביקורת מסעדה: ג'סמינו, עצמאות בפיתה...

ביקורת מסעדה: ג'סמינו, עצמאות בפיתה

,
עומר ברגר יצא לנסות את מסעדת הגריל החדשה וחזר עם תובנות על פשטות ואיכות.
image_printגרסא להדפסה

בביקור האחרון שלי בלוס אנג'לס, חבר לקח אותי לאכול טאקוס במרכז העיר. ההסבר היה פשוט – הטאקוס האלה נכונים, כי הם פשוטים. מקסימום שניים או שלושה מרכיבים. בשר, לרוב בבישול ארוך, בצל קצוץ עם כוסברה וקצת סלסה חריפה. "Keep it simple" לדעתי הוא אחד המשפטים החשובים ביותר בנוגע לאוכל רחוב. משם אנחנו חוזרים לאלנבי 97 תל אביב. ממש מול בית הכנסת הגדול נפתח לאחרונה מקום שלוקח את הפשטות המדוברת ומתרגם אותה לפיתה. למקום קוראים ג'סמינו, והתפריט הוא דיי פשוט – אחד מארבעה בשרים בפיתה, לפיתה נכנסים (לפי בחירה) עגבניה וכרוב שנקצצים באותו הרגע; הרבה טחינה ועמבה; ופלפל חריף ובצל שישבו על הגריל יחד עם כל הבשרים וספגו את טעמים.

הריח מוכר, יום העצמאות מתיישב בתוך פיתה. הטחינה לא אופיינית למקומות שמוכרים אוכל בפיתה, טחינה (היונה) סמיכה שמחליפה בקלות את החומוס, שגם ככה ברוב המקומות הוא חומוס מקופסא שלא תמיד הכרחי למנה. הטעם – גריל אמיתי ופשוט, הבשר מעולה ונעשה במידה המדויקת ולכן גם לא צריך מגוון סיבוכים סביבו שיהפכו את המנה למעניינת יותר. האפשרויות פשוטות ובניגוד להרבה מקומות אחרים, ניתנות גם אופציות של חלקי פנים. על הקיר רשום כל התפריט – קבב, נקניקיות חריפות שמכינים במקום, פרגית או לב עגל חריף. למיטבי לכת ישנן אופציות מיוחדות מתחלפות, למשל שקדי עגל בתוספת מחיר.

 

צילום: עומר ברגר

המחירים נעים בין 28 ל-30 ש"ח והמקום פתוח כל יום עד השעה שתיים בלילה, מה שמאפשר מאנצ' לילי מצוין ולא יקר בליבה של תל אביב. אחרי מספר גיחות למקום אני יכול לספר שהמנה האהובה עליי (חובב חלקי פנים וחריף) היא לב עגל חריף. הלב בשרני מאוד ובאמת חריף כראוי. הבחירה של מרבית האורחים שהבאתי איתי לגיחות קצרות, הייתה דווקא הקבב.

בצהריים ובערב המקום דיי מפוצץ ולפעמים צריך לחכות בתור של כמה דקות, אך שלחלוטין שווה את זה. מרגע ההזמנה הבשרים עולים על הגריל והחלק הכייפי הוא שבזמן ההמתנה אפשר לראות את כל תהליך הצלייה וההכנה של הירקות שנכנסים לפיתה. סביר להניח שמהר מאוד המקום יהפוך למוסד עם מקום של כבוד בנוף התל אביבי. רוב המקומות החדשים שנפתחים נאלצים לסגור כבר בשנה הראשונה, אבל במקרה הזה הפשטות והזמינות עשויים לשמור אותו במשחק לעוד הרבה זמן.

 


קרדיט תצלום:
עומר ברגר
שתף:
 
  • כימאי ביום, גרגרן בלילה