בחירת העורך

‎קורא‫/‬ת‫:‬

ביקורת ספר: את / קרוליין קפנס...

ביקורת ספר: את / קרוליין קפנס

,
You/Caroline Kepnes; מאנגלית:גיא הרלינג; הוצאת 'כנרת זמורה ביתן', שנת 2016; 382 עמודים; 944 שקלים
image_printגרסא להדפסה

את נכנסת לחנות ספרים תמימה, מחייך אלייך מוכר מקסים, כשאת מגיעה לשלם יש ביניכם קליק ושיחה מעניינת, אתם גם קצת מפלרטטים ואת חושבת לעצמך “איזה מתוק הוא, אולי יהיה כאן משהו מעבר?” ואיזה יופי זה שגם הוא חושב ככה? גם הוא מרגיש את הכימיה ביניכם וגם את מוצאת חן בעיניו, ממש חיבור משמיים!

אבל… מה שאת לא יודעת זה איפה הגבול של אותו מוכר בחנות הספרים והאם יש לו אחד כזה? מה הוא מוכן לעשות על מנת להשיג אותך, עד לאן הוא יגיע ומה הוא יעשה למי שהוא יראה כמכשול…?

בק וג’ו נסחפים לתוך מערבולת מודרנית, חסרת מעצורים, בקשר שלא מובן האם הוא אפלטוני או לא, שקושר בתוכו חיים של אנשים מהסביבה שלה ומהסביבה שלו ונותן למילה ‘אובססיה’ הגדרה חדשה ומפחידה למדי.

‘את’ הוא מותחן, קצת מפחיד, קצת מושך, קצת סקסי. הבעיה בו שהכל מסתכם בקצת. אני לא הבנתי את הבאז סביב הספר – אותי הוא לא גרר לתהום המעמקים של הפחד ולא גרם לעור שלי להצטמרר כמו שהיה קורה נניח בספר של סטיבן קינג (וההקבלה בדיוק במקום ויבין רק מי שיקרא את הספר). אני לא הצלחתי להניח לספר לסחוף אותי לתוך אותה אובססיה מלחיצה שגורמת לי לתהות על קנקנם של האנשים אותם אני מכירה.

אין ספק שיש פה קול ספרותי מעט שונה – יש כאן עלילה שהיא שונה בנוף, דמויות עדכניות, מציאות של 2016 והדמות של ג’ו היא לגמרי מעניינת, אבל המכלול לא נתן לי את כל מה שציפיתי ממנו להיות.

לצערי מעבר להגדרת הספר כ’טוב’ לא אוכל לתת לו נקודות נוספות… אבל כרגיל, ביקורת שהיא לא חמישה כוכבים (וגם כזו שהיא כן…) כדאי לכם לשפוט בעצמכם.


קרדיט תצלום:
יחסי ציבור, הוצאת 'כנרת זמורה ביתן'
שתף:
 
  • ראיה פרינוב

    סטודנטית לביולוגיה, חובבת טבע, קריאה וצילום. מבלה את חייה בכביש דימונה-תל אביב ונהנת מכל העולמות. סוקרת ספרים מזה שלוש שנים.