בחירת העורך

הזווית שלך

יש לך משהו לומר?
שלח לנו את הזווית שלך
על המתרחש בארץ או בעולם, בכל סוגיה.

 

זווית אחרת מבקשת לעודד ולקדם שיח אינטלקטואלי איכותי, מעמיק, פלורליסטי, מאתגר ופורה, המאפשר לממש את חופש הביטוי, אותו אנו רואים כחירות יסודית. לאור זאת, זווית אחרת שואפת להעניק לכל המעוניין את האפשרות לשתף את קהל הקוראים בדעותיו, פרשנותו וטיעוניו, במטרה לחשוף את קוראינו למירב הזוויות. עם זאת, נבקש להמנע משיח פוגעני, מסית או אלים ולשמור על סף אינטלקטואלי סביר של נימוק וביסוס. פרסום הכתבות כפוף לשיקולי מערכת האתר.

 

אנא שלחו את הכתבה שלכם בקובץ Word לכתובת המייל שלנו: info@zavitaheret.com

 

סוגי הכתבות המומלצים

 

 • כתבה רגילה: כ- 300-1000 מילים בנושא ממוקד לבחירתכם. מומלץ לשמור על תמציתיות, להציג מספר מגובל של טיעונים בעלי רציפות לוגית והנמקה, ולגבות ולקשר לנתונים רלוונטיים.
 • כתבת תחקיר: כ-3000 מילים בסוגיית עומק, הכוללת סקירה רחבה של נתונים, עמדות וראיות רלוונטיות, ומספר רב של טיעונים המתאחדים לטיעון המרכזי.
 • ביקורת: כ-600 מילים המתארות את דעותיכם ומחשבותיכם על ספר, סדרה, סרט, תוכנית טלוויזיה, מופע, וכדומה.

 

אנא הקפידו לכלול בקובץ את הפרטים הבאים

 

 • תקציר: כתבו תקציר קצר שיופיע תחת הכותרת הראשית, הנועד למשוך את הקוראים להמשיך ולעיין במאמר שלכם. אורכו בסביבות 2-3 משפטים.
 • אקטואליות: אנא ציינו את מידת הרלוונטיות של הכתבה לסוגיות היום והציעו מועד לפרסום הכתבה, כדי שנדע לתזמן את פרסומה למועד המתאים ביותר.
 • תמונה ראשית: השתדלו לצרף תמונה אחת לפחות לכתבה שלכם, אשר תופיע בעמוד הראשי של האתר לצד הכותרת. התמונה חייבת להיות מותרת לשימוש מבחינת זכויות היוצרים. את התמונה צרפו לקובץ הוורד המכיל המאמר שלכם, בליווי הקישור לתמונה, כדי שנוכל לוודא שאינה מפרה זכויות יוצרים, ולייצר עבורה שורת קרדיט תקנית. גודל רצוי לתמונה ראשית: רוחב 1400 גובה 500. אם לא הצלחתם למצוא תמונה מותרת לשימוש לכתבה שלכם, אנא רשמו בכמה מילים תיאור קצר על התמונה שהייתם רוצים שתופיע באתר, כדי שנדע באיזה כיוון לחפש אחת עבורכם.
 • תגיות: יש לשלוח 5 תגיות לפחות, מילים המשקפות תתי נושאים עיקריים מהכתבה. רצוי שהתגיות לא יהיו אזוטוריות אלא כמה שיותר ידועות, מעניינות, רלוונטיות, ומייצגות. תגיות רבות וטובות יותר יאפשרו חשיפה גדולה יותר לכתבה שלכם.
 • פרטים אישיים: במידה ואתם כותבים חדשים באתר, אנא שלחו את שמכם המלא בעברית, תמונה קטנה שלכם שתופיע לצד שמכם, ותיאור ביוגרפי קצר עליכם. במידה ותרצו שהמאמר יתפרסם באופן אנונימי, אנא ציינו זאת במפורש.

 

המלצות לכתיבת טור דעה

 

 • מבנה כללי לטור דעה: נשמח אם תשתדלו להקפיד על המבנה הבא, באופן שאינו גורע מסגנונכם האישי: (1) פסקת פתיחה המציגה את הסוגיה בה הטור נדון ואת העמדה שאתם עומדים להציג. (2) גוף הטור אשר כולל את הטיעונים והדוגמאות לביסוס עמדתכם בסוגיה. (3) פסקת סיום המסכמת את הטענה שלכם ומחברת את כלל הטיעונים והראיות שסקרתם בגוף לכדי הוכחת טיעונכם.
 • פסקאות:  מבנה של פסקאות מסודרות הוא העדיף ביותר. אם יש בכתבה שלכם משפט אחד שעומד לבדו, נסו לשלב אותו בפסקה הקודמת או הבאה. חלק מחזון האתר הוא להביא עמדות מסודרות וטיעונים בנויים היטב, ולכך מבנה של פסקאות הוא המתאים ביותר, ולא של שטף מחשבה. סדרו את טיעוניכם בפסקאות ותראו כיצד הרעיונות שלכם מקבלים מבנה וקוהרנטיות.
 • כותרות משנה: רצוי שהמאמר לא יהיה רשומה אחת ארוכה ורציפה, אלא יחולק לכותרות משנה. אלו מחלקות את הטקסט לתת-נושאים באופן המקל על קריאה, משפר נראות ומסדר הן עבור הקורא והן עבור הכותב עצמו את הטיעונים העיקריים במאמר. כתבות ארוכות במיוחד אשר לא מחולקות לתת-נושאים נראות פחות טוב. מומלץ לחלק כל כתבה לפחות לפי 3 כותרות משנה.
 • המנעות מהערות שוליים: במסמכי וורד ניתן לציין לאורך הטקסט מספר המפנה להערת שוליים בתחתית העמוד. אין ביכולתנו להציג את הכתבות עם הערות מסוג זה, אז אנא נסו לשלב אותן בטקסט העיקרי או לוותר עליהן.
 • המנעות מהערות בסוגריים: אנא הימנעו מהשימוש בהן כמה שיותר. הערות רבות בסוגריים מפחיתות מנראות המאמר ונותנות לקורא תחושה של חוסר מאמץ לניסוח הדברים באופן שוטף. השתדלו לשלב הערותיכם בגוף הטקסט עצמו ללא השימוש בסוגריים, או לוותר עליהן.
 • הפניות למקורות בהייפרלינק: אם יש קטע בטקסט שדורש הפנייה למקור חיצוני, אנא הוסיפו את הקישור מראש בתור הייפרלינק במסמך הוורד שאתם מגישים, ולא כקישור מלא לצד הטקסט. הייפרלינק הוא טקסט אשר מפנה לקישור חיצוני בלחיצה עליו. עדיף כי יכלול מילים בודדות (1-5 מילים) ולא משפטים מלאים. 
 • התחלת משפטים בתחיליות: כדאי לא להתחיל משפטים בתחיליות כמו ‘כ’ או ‘ו’. למשל: “כך ניבאתי שיהיה. ואכן, כך היה.” צריך להיות “כך ניבאתי שיהיה. אכן, כך היה.”.

 

נשמח לקבל את כתבותיכם!