בחירת העורך

‎קורא‫/‬ת‫:‬

הצפוי, המפתיע והפרוע: מדריך מלא לשלב הבתים במונדיא...

הצפוי, המפתיע והפרוע: מדריך מלא לשלב הבתים במונדיאל

,
ב-14.6 ייפתח המונדיאל ברוסיה. בשלב הבתים של המונדיאל ישנם שמונה בתים בהם ארבע קבוצות כל אחד, ומכל בית עולות שתי קבוצות. לפניכם הפירוט המלא של הבתים ותחזיות לתוצאות בכל הבית.
image_printגרסא להדפסה

בית א: רוסיה, ערב הסעודית, מצרים, אורוגוואי.

הצפוי: אורוגוואי עולה מהמקום ה-1, רוסיה עולה מהמקום ה-2.

המפתיע: רוסיה עולה מהמקום ה-1, אורוגואי עולה מהמקום ה-2.

הפרוע: רוסיה עולה מהמקום ה-1, מצרים עולה מהמקום ה-2.

רוסיה תעלה בוודאות. זה לא קשור ליריבות בבית, זה קשור לשחיתות. פיפ”א היא אחד הארגונים הכי מושחתים בעולם כיום, ועצם אירוח המונדיאל השנה ברוסיה, ובעוד ארבע שנים בקטאר, הוא תוצאה של שוחד. למונדיאל יש היסטוריה של שיפוט מאוד ביתי. תוסיפו לשתי הנקודות הקודמות את העובדה שרוסיה היא לא מדינה הידועה בניקיון הכפיים שלה, וקיבלתם עולה אחת ודאית מהבית. למרות זאת, אורוגוואי היא הנבחרת החזקה בבית והיא צפויה לעלות. מאחר שהמשחק בין רוסיה ואורוגואי הוא האחרון בבית זה, סביר להניח שהוא יתקיים אחרי שרוסיה ואורוגואי כבר יבטיחו את עלייתן, ולכן לאורוגואי יש סיכוי סביר לסיים במקום הראשון. ערב הסעודית היא אחת הנבחרות הכי חלשות בטורניר וספק אם תצליח לכבוש. מצרים היא נבחרת מעניינת, ובשורותיה משחק מוחמד סלאח (כשהוא לא פצוע הוא אחד השחקנים הטובים בעולם), אך מול אורוגואי החזקה ורוסיה הביתית זה צפוי שלא להספיק.

בית ב: פורטוגל, ספרד, מרוקו, איראן.

הצפוי: ספרד עולה מהמקום ה-1, פורטוגל עולה מהמקום ה-2.

המפתיע: פורטוגל עולה מהמקום ה-1, ספרד עולה מהמקום ה-2.

הפרוע: פורטוגל עולה מהמקום ה-1, מרוקו עולה מהמקום ה-2.

אחד הבתים הכי ברורים שיש. ספרד הנבחרת הכי חזקה בבית על אף פיטורי המאמן יום לפני תחילת המונדיאל, והיא צפויה לסיים במקום הראשון ללא קושי. פורטוגל של כריסטיאנו רונאלדו חזקה משמעותית משתי היריבות הנותרות, ואמורה לסיים בבטחה במקום השני.
הדרך היחידה שבה מרוקו תוכל להפתיע, היא על ידי ניצול לוח המשחקים: פורטוגל פותחת נגד ספרד. במידה ופיטורי המאמן יערערו את ספרד היא עלולה להפסיד לפורטוגל. מרוקו במקביל תצטרך לנצח את איראן החלשה ממנה. מרוקו כמובן תפסיד לפורטוגל במשחק השני. במקביל, ספרד תנצח את איראן, וכך נגיע למחזור האחרון כאשר מרוקו וספרד נפגשות, והמנצחת תעלה לשלב הבא. במשחק בודד הכול יכול לקרות, בעיקר אם ספרד תרגיש לחוצה ולא בטוחה במאמן שלה.

בית ג: צרפת, אוסטרליה, פרו, דנמרק.

הצפוי: צרפת עולה מהמקום ה-1, דנמרק עולה מהמקום ה-2.

המפתיע: צרפת עולה מהמקום ה-1, פרו עולה מהמקום ה-2.

הפרוע: צרפת עולה מהמקום ה-1, אוסטרליה עולה מהמקום ה-2.

צרפת תעלה בקלות מהמקום הראשון בבית זה. מבין שלוש היריבות הנותרות דנמרק הכי חזקה, ולכן היא צפויה לסיים במקום השני.

בית ד: ארגנטינה, איסלנד, קרואטיה, ניגריה.

הצפוי: ארגנטינה עולה מהמקום ה-1, קרואטיה עולה מהמקום ה-2.

המפתיע: קרואטיה עולה מהמקום ה-1, ארגנטינה עולה מהמקום ה-2.

הפרוע: ארגנטינה עולה מהמקום ה-1, ניגריה עולה מהמקום ה-2.

ארגנטינה וקרואטיה אמורות לסיים במקומות הראשונים מאחר שהן חזקות משמעותית מהיריבות. זהות הנבחרת שתסיים ראשונה תיקבע במשחק בין קרואטיה לארגנטינה. ניגריה יכולה להפתיע את קרואטיה אם תצליח להוציא נגדה תיקו במשחק הראשון, ולאחר מכן, אם קרואטיה תפסיד לארגנטינה במשחק השני, ניגריה תגיע למשחק האחרון נגד ארגנטינה אחרי שהדרום אמריקאים כבר הבטיחו את המקום הראשון, ולכן ניגריה תוכל לנצח ולהפתיע.

בית ה: ברזיל, שוויץ, קוסטה ריקה, סרביה.

הצפוי: ברזיל עולה מהמקום ה-1, שוויץ עולה מהמקום ה-2.

המפתיע: ברזיל עולה מהמקום ה-1, סרביה עולה מהמקום ה-2.

הפרוע: ברזיל עולה מהמקום ה-1, קוסטה ריקה עולה מהמקום ה-2.

ברזיל היא המועמדת העיקרית לזכות בתואר על פי סוכנויות ההימורים, ומולה ארבע יריבות חלשות יחסית. ברזיל צפויה לסיים במקום הראשון ללא בעיה. המקום השני ייקָּבע במשחק מאוד מסקרן בין שוויץ לסרביה. קוסטה ריקה החלשה צפויה לסיים ללא נקודות.

בית ו: גרמניה, מקסיקו, שוודיה, דרום קוריאה.

הצפוי: גרמניה עולה מהמקום ה-1, מקסיקו עולה מהמקום ה-2.

המפתיע: גרמניה עולה מהמקום ה-1, שוודיה עולה מהמקום ה-2.

הפרוע: גרמניה עולה מהמקום ה-1, דרום קוריאה עולה מהמקום ה-2.

בדומה מאוד לבית ה’, גם כאן המקום הראשון ‘סגור’. על המקום השני ייאבקו מקסיקו ושוודיה במשחק האחרון בבית הזה. מקסיקו חזקה יותר, וצפויה לעלות. דרום קוריאה אומנם לא חלשה כמו קוסטה ריקה, אבל אינה מהווה יריבה של ממש לקבוצות בבית זה.

בית ז: בלגיה, פנמה, טוניסיה, אנגליה.

הצפוי: בלגיה עולה מהמקום ה-1, אנגליה עולה מהמקום ה-2.

המפתיע: אנגליה עולה מהמקום ה-1, בלגיה עולה מהמקום ה-2.

הפרוע: אין.

בלגיה ואנגליה חזקות משמעותית מפנמה ומטוניסיה (שתי הנבחרות החלשות בטורניר, להוציא את ערב הסעודית). זהות הנבחרת שבמקום הראשון תיקָּבע במשחק האחרון בין בלגיה ואנגליה, וככל הנראה מי שתבקיע יותר שערים נגד שתי היריבות האחרות – תעפיל. לבלגיה יש כישרון התקפי רב יותר, ולכן היא צפויה לסיים במקום הראשון.

בית ח: פולין, סנגל, קולומביה, יפן.

הצפוי: קולומביה עולה מהמקום ה-1, פולין עולה מהמקום ה-2.

המפתיע: פולין עולה מהמקום ה-1, קולומביה עולה מהמקום ה-2.

הפרוע: פולין עולה מהמקום ה-1, סנגל עולה מהמקום ה-2.

הבית הכי פתוח במונדיאל, ולמעשה כל תוצאה בבית זה הגיונית. קולומביה החזקה בהנהגת חאמס רודריגז אמורה להיות האיום הכי רציני, כאשר אחריה פולין, עם לבנדובסקי. כדי שסנגל תעלה היא תצטרך לנצח את פולין או את קולומביה. אם הכל מתחיל כצפוי, אז אחרי המשחק הראשון קולומביה תנצח את יפן ופולין את סנגל. לאחר מכן, סנגל תנצח את יפן ופולין תעשה הפתעה קלה ותגיע לתיקו עם קולומביה. במצב הזה, קלומביה וסנגל מגיעות למחזור האחרון כאשר המנצחת עולה מהמקום השני.


קרדיט תצלום:
TayebMEZAHDIA
שתף:
 
  • יואב זאבי

    דוקטורנט למדעי המוח באוניברסיטת תל אביב, בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה-ביולוגיה בהדגש מדעי המוח מהאוניברסיטה. כיום מורה לסטטיסטיקה ומתמטיקה, וחוקר את בעיית ההסקה הסטטיסטית במדעי החברה. כדורגלן, היסטוריון ומתופף חובב.