בחירת העורך

‎קורא‫/‬ת‫:‬

פרק 2: עדי ארבל על חברה אזרחית שמרנית...

פרק 2: עדי ארבל על חברה אזרחית שמרנית

,
פרק שני בפודקאסט של בנימין שוורץ (Benjamin Schvarcz), עמית מחקר בפורום קהלת, ובו שיחה עם עדי ארבל על ״חברה אזרחית שמרנית״.
image_printגרסא להדפסה

פרק 2: עדי ארבל על חברה אזרחית שמרנית

פרק שני בפודקאסט של בנימין שוורץ (Benjamin Schvarcz), עמית מחקר בפורום קהלת, ובו שיחה עם עדי ארבל על ״חברה אזרחית שמרנית״.***1. האם חברה אזרחית ושמרנות בהכרח מנוגדות זו לזו?2. מה היה תפקיד החברה האזרחית מצד השמאל הישראלי בקידום תכנית ההתנתקות?3. כיצד פעלה לעומת זאת חברה אזרחית שמרנית וימנית בקידום חוק יסוד מדינת הלאום?4. נניח שאת או אתה יזמים בתחום החברה האזרחית ויש לכם רעיון שברצונכם לקדם – מה הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות? בנימין שוורץ פגש את עדי ארבל ושאל אותו את כל השאלות האלה. התוצאה לפניכם. פרק 2 בפודקאסט ״השמרן: הגות פוליטית למאה ה-21״. עורך קול: מאור לנדר (Maor Lander).

Posted by ‎השמרן: הגות פוליטית למאה ה-21‎ on Thursday, July 18, 2019


השמרן

הפודקאסט יעסוק ברעיונות ובהוגי הדעות הגדולים בהיסטוריה של המחשבה הפוליטית המערבית, וברלוונטיות שלהם למאה ה-21. נדון במחלוקות העמוקות שבין ימין לשמאל במדינת ישראל, ובמדינות אחרות בעולם. ננסה להבין: “מהי חשיבה פוליטית שמרנית?”, וכיצד היא יכולה לספק תשובות לאתגרים החברתיים, הכלכליים והפוליטיים של דורנו. “השמרן” הוא פודקאסט מבית פורום קהלת, מכון מחקר הפועל להבטחת עתידה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, לחיזוק הדמוקרטיה הייצוגית, הרחבת חירויות הפרט והעמקת עקרונות השוק.