בחירת העורך

‎קורא‫/‬ת‫:‬

פרק 3-4: גיל ברינגר על היועץ המשפטי לממשלה...

פרק 3-4: גיל ברינגר על היועץ המשפטי לממשלה

,
מה תפקידו של היועץ המשפטי לממשלה, האם הוא צריך לשרת את הממשלה או להיות "שומר סף" המפקח עליה ומגביל את צעדיה? מי השמרן בוויכוח על תפקיד היועץ המשפטי לממשלה: גיל ברינגר או דינה זילבר? האם מוסד היועץ המשפטי לממשלה נקרע בין שתי רשויות השלטון: המבצעת והשופטת? וגם: האם היועץ המשפטי לממשלה חולש על הרשות המחוקקת? פרק השלישי והרביעי בפודקאסט 7 ובו שיחה עם גיל ברינגר על היועץ המשפטי לממשלה.
image_printגרסא להדפסה

פרק 3: גיל ברינגר על היועץ המשפטי לממשלה – חלק א

מה תפקידו של היועץ המשפטי לממשלה? האם הוא צריך לשרת את הממשלה או להיות "שומר סף" המפקח עליה ומגביל את צעדיה?*פרק שלישי בפודקאסט של בנימין שוורץ (Benjamin Schvarcz), עמית בפורום קהלת, ובו שיחה עם גיל ברינגר (Gil Bringer) על היועץ המשפטי לממשלה- חלק א'.

Posted by ‎השמרן: הגות פוליטית למאה ה-21‎ on Sunday, August 4, 2019

 

פרק 4: גיל ברינגר על היועץ המשפטי לממשלה – חלק ב

מי השמרן בוויכוח על תפקיד היועץ המשפטי לממשלה: גיל ברינגר או דינה זילבר? האם מוסד היועץ המשפטי לממשלה נקרע בין שתי רשויות השלטון: המבצעת והשופטת? וגם: האם היועץ המשפטי לממשלה חולש על הרשות המחוקקת?*פרק רביעי בפודקאסט של בנימין שוורץ (Benjamin Schvarcz), עמית בפורום קהלת, ובו שיחה עם גיל ברינגר (Gil Bringer) על היועץ המשפטי לממשלה – חלק ב'.*האזינו לנו בכל מקום שתבחרו: http://hyperurl.co/6v4geoעורך קול: מאור לנדר (Maor Lander)

Posted by ‎השמרן: הגות פוליטית למאה ה-21‎ on Friday, August 9, 2019


השמרן

הפודקאסט יעסוק ברעיונות ובהוגי הדעות הגדולים בהיסטוריה של המחשבה הפוליטית המערבית, וברלוונטיות שלהם למאה ה-21. נדון במחלוקות העמוקות שבין ימין לשמאל במדינת ישראל, ובמדינות אחרות בעולם. ננסה להבין: “מהי חשיבה פוליטית שמרנית?”, וכיצד היא יכולה לספק תשובות לאתגרים החברתיים, הכלכליים והפוליטיים של דורנו. “השמרן” הוא פודקאסט מבית פורום קהלת, מכון מחקר הפועל להבטחת עתידה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, לחיזוק הדמוקרטיה הייצוגית, הרחבת חירויות הפרט והעמקת עקרונות השוק.