בחירת העורך

קול קורא: כנס פילוסופיה 360

,
כנס חדש באוניברסיטה העברית שם למטרתו יצירת מרחב של שיח עמוק ואינטר-דיסציפלינארי באקדמיה, כמו גם פתיחת שערים לרעיונות ולאנשים חדשים וצעירים במרחב האינטלקטואלי.
image_printגרסא להדפסה

בימים עברו, לעיתים הכתירו את הפילוסופיה כ”מלכת המדעים” ולעיתים לקחו אותה כשפחה; אולם למרות התלאות הרבות שעוברת הפילוסופיה במעמדה, עצם קיומו של קשר עמוק בינה לבין שאר תחומי הדעת לא הוכחש מעולם. הניסיון לעמוד על טיבו של הקשר זה ולכוונו, העסיק את גדולי ההוגים לאורך ההיסטוריה, וממשיך להעסיק אותנו עד היום.

ייתכן כי בשל מורכבותו של הקשר הזה, כיום בחוגים לפילוסופיה באוניברסיטאות השונות רבים מהדיונים נעשים “פנים-פילוסופיים”, ופעמים רבות הם אינם נגישים ורלוונטיים לשיח המתנהל בחוגים האחרים. אנו מאמינים שעידוד דיונים, העומדים על הזיקה המובנית שבין פילוסופיה לתחומי דעת אקדמיים אחרים, עשוי לתרום להפיכת הפילוסופיה לרלוונטית יותר בשיח האקדמי העכשווי. במקביל, אנו שואפים להעניק לפילוסופים צעירים הזדמנות להציג את עבודתם בפני קהל, להשתתף בדיונים סוערים, להיחשף לגישות, לדעות ולרעיונות מקוריים ורעננים, ולהכיר פנים-אל-פנים את דור העתיד של הקהילה הפילוסופית הישראלית.

לשם מימוש חזון זה, באפריל 2018 ייערך לראשונה הכנס “פילוסופיה 360º” באוניברסיטה העברית. בכנס זה ירצו סטודנטיות וסטודנטים לתואר ראשון ושני מכל הפקולטות והחוגים האקדמיים בארץ, על נושאים העוסקים בזיקה שבין הפילוסופיה ובין תחומי הידע האקדמיים השונים.

כיצד מגישים מועמדות?

ובכן, בכדי להגיש מועמדות עליכם לשלוח אלינו תמצית הרצאה או תקציר של עבודה אקדמית, אשר כתבתם בעבר – ללא הגבלה על סוג העבודה – באורך של עד שלושה עמודים.

את החיבורים יש לשלוח לכתובת המייל:  philosophy360.huji@gmail.com

על שם הקובץ להכיל את שמכם ואת שם המוסד האקדמי בו הנכם לומדים.

סטודנטיות וסטודנטים לתואר ראשון או שני מכל החוגים, ומכל מוסד אקדמי, יכולים להגיש מועמדות.

מה חשוב לנו?

תינתן עדיפות להרצאות מקוריות, המתאימות לקהל אקדמי רחב, ואשר במרכזן עומדים נושאים בעלי זיקה ברורה לתחומי ידע אקדמי החיצוני לפילוסופיה; או כאלו העוסקות בסוגיות מרכזיות ומעניינות בהם. לדוגמה: סוגיות אתיות במשפט, מקומה של הפילוסופיה בחינוך והיסודות הפילוסופיים של השוק החופשי. בכל נושא אפשרי – כלכלה, ביולוגיה, מגדר או תקשורת – ישנן סוגיות פילוסופיות שניתן לגעת בהן.

עד מתי ניתן להגיש מועמדות?

ניתן להגיש מועמדות לכנס עד לתאריך 31.12.2017. לאחר מיון ההצעות, נודיע למועמדים על החלטתנו ונפרסם את רשימת הדוברים הסופית, עד לתאריך 10.2.2018.

לעדכונים נוספים הצטרפו לעמוד הכנס בפייסבוק.


קרדיט תצלום:
פילוסופיה 360
שתף:
 
  • אלי בנימין ישראל

    ברזילאי-ישראלי, סטודנט לפילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים - בהתמקדות על פילוסופיה יוונית ופילוסופיה חדשה. כותב על פילוסופיה, אקטואליה, תרבות ועוד.